Založit webové stránky nebo eShop

                                                                                                                                                                                                                              ♣♣♣♣ NOVINKY / NEWS ♣♣♣♣  -2015/2016-

                                                                                                                                                                                                                               

 
     04.12.2016     
Včera zožal obrovský úspech syn nášho Akumka a Barborky - Tobrok Baharak Bor na medzinárodnej výstave psov WINNER SHOW NITRA 2016V triede mladých a v konkurencii ďalšich 5 psov si vybojoval 1.miesto a titul CAJC. Nastúpil teda aj do súťaže o BOB - víťaz plemena, kde opäť zvíťazil. V záverečných súťažiach o najlepšieho psa FCI skupiny dokonca postúpil do užšieho výberu. Baharak má 11 mesiacov a bola to jeho ešte len 2.výstava, takže máme radosť o to väčšiu. Dnešok na SLOVAKIA CUP NITRA 2016 už taký úspešný nebol, Baharak dostal známku VD a jeho sestra Tobrok Barakka Bor známku D. Úprimne ale, až tak nás to nemrzí, mám na p.Václavíka, ktorý posudzoval plemeno, svoj názor a nie je práve najlepší. Hlavné je, že detičky majú zasa o jednu skúsenosť naviac :) Samozrejme obrovské ĎAKUJEM patrí majiteľom za účasť a skvelú prezentáciu! 
 
Sobota 3.12.2016 WINNER SHOW NITRA, r.Lokodi Csaba Zsolt (RO):
Tobrok Baharak Bor - trieda mladých - V1 CAJC, BOB !!!
 
Nedeľa 4.12.2016 SLOVAKIA CUP NITRA, r.Miroslav Václavík (CZ):
Tobrok Baharak Bor  - trieda mladých - veľmi dobrý
Tobrok Barakka Bor  - trieda mladých - dobrá
 
    
 
 
     22.11.2016     
Šteniatka po Akumovi a Ulme už oslávili 6 týždňov. Rastú do krásy a všetky už majú svojich majiteľov. Všetky fotografie si môžete pozrieť na tomto linku. Autorom fotiek je CHS Malý Bysterec.
 
  
 
     19.11.2016     
Dnes nás prišiel navštíviť Tobrok Baharak Bor - Odin. Je to vysoký, perspektívny pes s krásnou hlavou a výbornou vyrovnanou povahou. Má už za sebou zvod mladých, so známkou "veľmi nádejný" a budúci rok by mal začať plniť prvé povinné podmienky chovnosti - RTG, výstavu, beh, aby neskôr, ak všetko klapne, mohol ísť na bonitáciu a byť uchovnený. Majiteľom veľmi ďakujem za perfektnú starostlivosť!

     

     12.10.2016     
Zmeny v časti "plánované vrhy":
• Vrh po našej Barbore Tawy je naplánovaný na jar/leto 2017 - otca vyberáme, šteniatka budú odchované pod našou CHS Zamaratan
• Vrh po Akumovi a Ulme Kysucká hviezda je na svete - narodili sa šteniatka v CHS Malý Bysterec
• Plánované krytie Tobrok Angstroom Aki našim Akumom sa skrz povinností majiteľky odkladá na rok 2017, vrh bude zastrešený CHS Tobrok
 
     11.10.2016     
Po dlhšom čase najlepšia správa!! Šteniatka po Akumovi a Ulme sú na svete! Narodili sa včera 10.10.2016 v CHS Malý Bysterec. Máme veľkú radosť a prajeme im veľa zdravíčka!
 
     26.09.2016     
Tak jedna smutnejšia správa na dnes... Bohužiaľ za posledný týždeň sme žiadne ďalšie zmeny na Borke nespozorovali a už sme tušili, že šteniatka predsa len zrejme nebudú. Dnes sme teda šli na sono, ktoré nám obavy potvrdilo, Barborka nie je gravidná. Myslíme si, že sme pravdepodobne šli príliš skoro. Žiaľ, prírode nerozkážeme, snáď sa podarí nabudúce.... Všetkým záujemcom sa týmto chceme aj tak poďakovať za prejavený záujem!
 
     04.09.2016     
Tento víkend sme sa boli pozrieť na letnom tábore československých vlčiakov, kde sa v piatok 2.9.2016 konala aj bonitácia a zvod mladých. Na zvode sa zúčatnil aj Tobrok Biryuk Bor vo svojich 8 mesiacoch. Za účasť a predvedenie ďakujeme.
 
Rozhodca: František Rosík mlad.
Hodnotenie: veľmi nádejný
Posudok: pes predvedený vo veku 8,5 mesiaca, chrup úplný, zhryz nožnicový, hlava typická s výraznou maskou, oko svetlé, ucho krátke, rovné, bedrá zadok pevné rovné, hrudník priestranný, končatiny správne uhlené, pohyb typický, chvost správne nasadený, správnej dĺžky, farba srsti svetlosivá, kvalita dobrá, semenníky vyvinuté, pozn. (začínajúci náznak depigmentácie sánkových pyskov)
 
Všetky fotografie nájdete TU
 
 
Ďaľšou dobrou správou je, že sono potvrdilo graviditu u Ulmy Kysucká hviezda. kde otcom vrhu je náš Aimu z Dubničanky. Šteniatka sa narodia v chovateľskej stanici Malý Bysterec. 
 
     23.08.2016     
Dnes Agi po druhý raz prekryl Boru. Na sono pôjdeme koncom septembra.
 
 
     
 
     22.08.2016     
Máme nakryté.!! Dnes vo večerných hodinách prebehlo prvé krytie medzi Barborou a Agathonom. Všetko prebehlo bez problémov. Veľmi dúfame, že sa tento vrh podarí. Všetko je však už len nprírode.
 
     18.08.2016     
Dnes sme boli na veterine kvôli vyhotoveniu progesterónu, zatiaľ sú však hodnoty nízke, takže krytie predpokladáme najskôr v priebehu budúceho týždňa.
 
     17.08.2016     
Na tento rok sú naplánované aj 2 vrhy po našom Akumovi. Jedno krytie už prebehlo a to so sučkou Ulma Kysucká hviezda z chovateľskej stanice Malý Bysterec. Druhé krytie je naplánované na jeseň 2016 a to so sučkou Tobrok Angstroom Aki. Vrh bude odchovaný pod chovateľskou stanicou Tobrok. 
My zatiaľ netrpezlivo čakáme na tie "správne" dni našej Barborky, vyzerá to, že už cez víkend sa možno pokúsime o krytie.
 
     12.08.2016     
Dnes sme mali na návšteve na varovanie Barakku. Vyrástla z nej veľká pekná sučka, veľmi priateľskej pohodovej povahy, čomu sa moc tešíme. Je to prevažne celá mama, ale vidieť v nej aj črty po tatovi. Barakka sa teší výbornej príkladnej starostlivosti, za čo majiteľom moc ďakujeme!!
 
 
 
     09.08.2016     
Barborka hára!!! Krytie plánujeme cca o 2 týždne.
 
     08.08.2016     
Dnes prebehlo prvé krytie medzi Aimum z Dubničanky a Ulmou Kysucká hviezda. Ak všetko klapne, šteniatka by sa mali narodiť začiatkom októbra v chovateľskej stanici Malý Bysterec. Viac informácií v sekcii Plánované vrhy.
 
     02.08.2016     
Jedna super správa! Konečne sa podarilo nájsť nový domov aj pre Baleriona a v nedeľu už pocestoval so svojou novou rodinkou pri Prahu. Prajeme mu  do nového života len to najlepšie! Od majiteľov dostávame priebežné info, Barko zvládol cestu super a rýchlo sa zabýval. Majiteľom chcem týmto moc poďakovať za starostlivosť a super prístup!!
 
   
 
     10.07.2016     
Včera, 9.7.2016 prebehli v Cabaj-Čápore pri Nitre bonitácia a zvod mladých. Posudzovateľom bola RNDr. Soňa Bognárová. Zvodu sa zúčastnil aj Tobrok Baharak Bor. Dostal pekný posudok a známku veľmi nádejný. Máme veľkú radosť. Je z neho veľmi pekný a hlavne šikovný a vyrovnaný psík :)
 
Posudok: 6-mesačný pes, plnochrupý, oba semenníky, typická hlava, svetlé správne uložené oko, správne uhlené končatiny, mierne prestavaný, typický pohyb, dobrá povaha
 
Všetky fotografie môžete nájsť 
TU (za foto ďakujeme M. Volárikovi, V. Bognárovej a Tobrok FCI)
 
    
 
     27.06.2016     
Máme vybraného a schváleného otca ďalšieho vrhu. Krytie predpokladáme v priebehu jesene, ale všetko je nakoniec na prírode. Otcom bude slovenský pracovne vedený plemenník Agathon Wolf Rhoderic Sodar. V prípade záujmu o šteniatko od nás, alebo akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať už teraz :) Nezáväzná návšteva našej chovateľskej stanice je vítaná :).
 
     12.06.2016     
Zhrnutie zo Svetovej výstavy národných plemien, ktorá sa konala v piatok 10.6,2016 v Nitre. Príhlasených bolo vyše 170 československých vlčiakov. Medzi nimi sa zúčastnili aj 2 z našich šteniatok a vyskúšali si svoju výstavnú premiéru. Majiteľom moc ďakujem za skvelé predvedenie a prezentáciu!!!
 
Tobrok Baharak Bor - trieda mladší dorast, r. Gabriela Ridarčíková - veľmi nádejný 4 
Tobrok Barakka Bor - trieda mladší dorast, r. Jaroslav Matyáš - veľmi nádejná 2
 
     20.05.2016     
Dnes nás navštívil "náš" Tobrok Biryuk Bor. Rastie z neho krásny, veľmi šikovný psík s vyrovnanou a kontaktnou priateľskou povahou, čomu sa moc  teším. Fotografie z návštevy si môžete pozrieť na tomto linku: http://zamaratan.rajce.idnes.cz/Tobrok_Biryuk_Bor_na_navsteve_-_5_mesiacov 
 
     05.05.2016     
Dnes nám odišiel posledný psík Tobrok Balerion Bor. Týmto sú oficiálne všetky šteniatka vo svojich nových domovoch. Pripájam aj odkaz na fotogalériu, kde nájdete fotky jednotlivých šteniatok. 
 
Nová galéria na  ZAMARATAN.RAJCE.IDNES.CZ
 
 
     28.04.2016     
Včera nám odleteli do USA Bighan a Betalgea. Budú nám moc chýbať!! Našli ale dobrý domov a my im držíme moc palce! 
 
 
     28.03.2016     
Pred niekoľkými dňami musela "naša" Barakka kvôli nepriaznivým okolnostiam zmeniť majiteľa. Našťastie to ale netrvalo dlho a už je v novej  perfektnej rodine. Týmto chcem ešte raz poďakovať jej novej majiteľke Ester za pomoc, trpezlivosť a opateru :)). Barakka dostala nové meno -  Alma a veľmi rýchlo zapadla do svorky. Želáme jej všetko dobré a čo najmenej starostí!
 
 
     28.02.2016     
Včera odišlo do nového domova posledné slovenské šteniatko a to Tobrok Barakka Bor alias Qizil. Bude bývať v Nitre. Posledné 3 šteniatka cestujú do ďalekého zahraničia, preto s nami pobudnú dlhšie. Zatiaľ intenzívne socializujeme.
Takisto nám prišli nové fotky Baharaka, je úplne úžasný. Máme info aj od majiteľov Biryuka a Briseisa, obaja rýchlo zapadli a majú sa super.
 
  
 
Krásny Baharak Bor - Odin
  
 
     20.02.2016     
Behom posledného týždňa nám vyleteli z hniezda prvé 3 šteniatka. Minulý piatok odišiel Baharak Bor ako prvý, o deň neskôr malý Biryuk Bor a dnes odcestoval do nového domova aj Briseis Bor. Všetci 3 psíkovia zostávajú na Slovensku. Majiteľom ďakujeme za starostlivosť a držíme palce!
 
 
    
 
     21.12.2015      
Máme šteniatka!!! Narodilo sa nám 5 psíkov a 2 sučky 
 
     15.11.2015        
Gravidita potvrdená sonom                                                                        
 
     16.10.2015     
Máme nakryté! Dnes sme úpešne nakryli našu Barboru Tawy Aimum z Dubničanky. Zhruba o mesiac pôjdeme na sono, aby sme potvrdili graviditu. Prijímame predbežné rezervácie na šteniatka. Držte nám palce. Vrh je zastrešený chovateľskou stanicou Tobrok.
 
 
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................
 
TOPlist